شرکت بتن سازه تهران

سنگدال ترافیکی

سنگدال ترافیکی

سنگدال ترافیکی(بتنی) و کاربرد آن

دال بتنی پیش ساخته ، همچنین به عنوان ” سنگدال بتنی “ یا ” سنگدال ترافیکی ” شناخته می شوند، معمولا برای طبقه همکف در ساخت و ساز و برخی از کاربردهای تجاری استفاده می شوند. برای مکان هایی که خاک غیر واکنشی و شیب کمی دارند، روشی اقتصادی و سریع است.

برای دال های باربر، طراحی دال حول نوع خاک بسیار مهم است، زیرا برخی از خاک ها مانند خاک رس آنقدر پویا هستند که نمی توانند دال بتنی را به طور مداوم در کل منطقه نگه دارند.

سنگدال بتنی
تولید انواع سنگدال بتنی ترافیکی قیمت ارزان

مسطح کردن محل قبل از ریختن بتن یک مرحله مهم است، زیرا شیب زمین باعث می شود بتن به طور ناهموار عمل کند و منجر به انبساط افتراقی خواهد شد. در برخی موارد، یک سطح شیبدار طبیعی ممکن است به سادگی با برداشتن خاک از محل سربالایی مسطح شود. اگر سطحی دارای درجه قابل توجهی باشد، ممکن است کاندیدای روش «برش و پر کردن» باشد، که در آن خاک از سطح بالاتر برداشته می‌شود و زمین پایین‌تر با پر کردن بصورت مسطح ساخته می‌شود.

علاوه بر پر کردن سمت سراشیبی، این ناحیه از سنگدال بتنی ممکن است روی پایه‌های بتنی که تا داخل زمین امتداد دارند، حمایت شود. در این حالت، ماده پرکننده از نظر ساختاری اهمیت کمتری دارد زیرا وزن مرده دال توسط پایه ها پشتیبانی می شود. با این حال، مواد پر کننده همچنان برای حمایت از بتن عمل آوری و تقویت آن ضروری است.

قیمت و خرید سنگدال 80 و 100 و 120 ترافیکی
قیمت و خرید سنگدال 80 و 100 و 120 ترافیکی

پرکردن کنترل شده: مواد پرکننده در چندین لایه توسط یک صفحه یا غلتک ارتعاشی فشرده می شود. شن و ماسه مناطقی را تا عمق 800 میلی‌متر پر می‌کند و خاک رس را می‌توان برای پر کردن مناطق تا عمق 400 میلی‌متر استفاده کرد. با این حال، خاک رس بسیار بیشتر از ماسه واکنش نشان می دهد، بنابراین باید با احتیاط و کم استفاده شود. خاک رس باید در طول تراکم مرطوب باشد تا یکنواخت شود.

پر نورد شده: پر بارها توسط بیل مکانیکی متراکم می شود، اما این روش تراکم کمتر از ویبره یا غلتک مؤثر است. بنابراین، مقررات مربوط به حداکثر عمق معمولا سختگیرانه تر است.

عمل آوری مناسب بتن برای به دست آوردن مقاومت کافی ضروری است. از آنجایی که سنگدال بتنی اگر در محل ساخته شود در محل ، کنترل شرایط برای بهینه سازی فرآیند پخت می تواند دشوار باشد بنابراین ضروریست که برای ساخته و ساز از دال بتنی پیش ساخته استفاده شود . پیش ساخته بودن قطعات بتنی کمک میکند تا این دست مشکلات در هنگام ساخت و ساز پیش نیاید و همچنین در زمان ساخت و ساز و همچنین هزینه صرفه جویی شود.

دال بتنی تقویت شده معمولاً با نوعی تقویت کننده، اغلب میلگرد فولادی، تکمیل می شود. با این حال، در برخی موارد مانند جاده‌های بتنی، استفاده از سنگدال بتنی پیش ساخته (تقویت نشده) در صورتی که به اندازه کافی مهندسی شده باشد قابل قبول است .

بد نیست بخوانید

سنگدال بتنی ضد سرقت پل

دال بتنی معلق

برای یک دال معلق، تعدادی طرح برای بهبود نسبت مقاومت به وزن وجود دارد. در همه موارد سطح بالایی صاف می ماند و سطح زیرین مدوله می شود:

دال موج‌دار زمانی طراحی می‌شود که بتن در یک سینی فولادی موج‌دار ریخته می‌شود که معمولاً به آن عرشه می‌گویند. این سینی فولادی استحکام دال را بهبود می بخشد و از خم شدن دال تحت وزن خود جلوگیری می کند. موج‌ها فقط در یک جهت اجرا می‌شوند.

دال آجدار استحکام بیشتری در یک جهت می‌دهد. این امر با تیرهای بتنی که بار بین پایه‌ها یا ستون‌ها را تحمل می‌کنند و دنده‌های نازک‌تر و یکپارچه‌تر در جهت عمود به دست می‌آیند. یک قیاس در نجاری می تواند زیربنایی از باربرها و تیرچه ها باشد. دال‌های آجدار دارای بارگذاری بالاتری نسبت به دال‌های موجدار یا مسطح هستند، اما نسبت به دال‌های وافل پایین‌تر هستند. این همان اصل مورد استفاده در نسخه زمینی، پایه دال وافل است. صفحات وافل معمولاً عمیق تر از دال های آجدار با استحکام معادل هستند و سنگین تر هستند بنابراین به پایه های محکم تری نیاز دارند. با این حال، آنها افزایش استحکام مکانیکی را در دو بعد فراهم می‌کنند که ویژگی مهمی برای مقاومت در برابر ارتعاش و حرکت خاک است.

سنگدال در تهران

سنگدال در تهران، سنگدال در تهران – آفتاب، سنگدال در تهران – بومهن، سنگدال در تهران – پردیس، سنگدال در تهران – کن، سنگدال در اسلام شهر، سنگدال در اسلام شهر – چهاردانگه، سنگدال در پاکدشت، سنگدال در پاکدشت – شریف آباد، سنگدال در دماوند، سنگدال در دماوند – رودهن، سنگدال در رباط کریم، سنگدال در رباط کریم – بوستان، سنگدال در رباط کریم – پرند، سنگدال در رباط کریم – صالح آباد، سنگدال در رباط کریم – گلستان، سنگدال در رباط کریم – نصیرآباد، سنگدال در ری، سنگدال در ری – حسن آباد، سنگدال در ری – خاوران، سنگدال در ری – کهریزک، سنگدال در شهریار، سنگدال در شهریار – اندیشه، سنگدال در فيروزکوه، سنگدال در فيروزکوه – ارجمند، سنگدال در قدس، سنگدال در لواسان، سنگدال در لواسان – فشم، سنگدال در ملارد، سنگدال در ملارد – صفا دشت، سنگدال در ورامین، سنگدال در ورامین – پیشوا، سنگدال در ورامین – جوادآباد، سنگدال در ورامین – قرچک.

اتاق بخار
سنگدال بتنی با استفاده از دستگاه بخار خشک میشود

به اشتراک بگذارید