شرکت بتن سازه تهران

سنگ لحد / سنگ مستطیلی

سنگ لحد / سنگ مستطیلی

سنگ لحد / سنگ مستطیلی

سنگ لحد یکی دیگر از محصولات بتن سازه تهران است.این محصول در ابعاد مختلف قابل تولید و به صورت پرسی با دستگاه تمام اتومات انجام میشود .کلیه محصولات دارای تاییدیه از سازمان فنی و عمران شهرداری تهران می باشد و در لیست مجاز شهرداری می باشد.

سایز سنگ مستطیلی 60*20*6 و 56*20*6 و 60*50*7

توان تولید 5000 قطعه سنگ لحد در یک شیفت کاری.جهت استعلام قیمت سنگ لحد با مدیر فروش تماس بگیرین 09120912996

عیار بتن از 150 تا 400 و با فشار 35 مگا پاسکال قابل تولید است.

تولید سنگ لحد بهشت سکینه کرج و تولید سنگ لحد بهشت زهرا اراک و تولید سنگ لحد آرامستان ساوه وتولید سنگ لحد بهشت زهرا تهران

سنگ لحد مستطیلی
تولید سنگ لحد بهشت زهرا تهران
لحد (به عربی: لَحَد) سنگ مستطیلی است که در انتهای قبر به سمت قبله شده و مسلمانان جسد مرده‌ای را در آنجا دفن می‌کنند. فلسفه بستن لحد این است که خاک به میت نرسد.

فقهای مسلمان بستن لحد را مستحب و فقهای شیعه به سفت شدن آن با گل و خواندن دعای مخصوص در هنگام گذاشتن سنگ مستطیلی توصیه کرده اند.

گفته میشود زمانیکه مرده را غسل داده و دفن میکنند شخص متوفی باور نمیکند که مرده است. او تلاش میکند تا اطرافیان را خبردار کند که زنده است بنابراین وقتی میخواهد از جای خود بلند شود سرش به سنگ لحد برخورد کرده و متوجه میشود که فوت شده.

البته این یک داستان تمثیلی است و صحبت ما خارج از فلسفه این داستان است.

اما موضوعی که مورد بحث ماست استفاده از سنگ مستطیلی است.

از نظر فقهای شیعه، حفر لحد برای دفن میت مستحب است. اگر زمین نرم است، بهتر است به جای لحد، «شقق» (حفره ای مستطیل شکل در پایین قبر که میت را در آن می گذارند و بالای آن را می پوشانند) حفر کنند.

بر اساس فقه شیعه، پوشاندن لحد با خشت توصیه شده است.فلسفه آن این است که خاک به میت نرسد.همچنین استفاده از سنگ، نی، چوب یا هر چیزی که مانع رسیدن خاک به میت شود، جایز است. اما محمد حسن نجفی، صاحب جواهر الکلام، پوشاندن لحد را با خشت بهتر دانسته است.بر اساس حدیثی در تهذیب، امام علی (ع) نیز به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) وصیت کرد که لحد او را با خشت بپوشانند.در حدیث دیگری آمده است که امام علی (ع) لحد پیامبر (ص) را با خشت پوشانید.اما به گفته سید محمد سعید حکیم (متوفی 3 سپتامبر 2021) در میان مراجع شیعه، سفت کردن پوشش قبر حتی با استفاده از مصالحی غیر از خشت توصیه شده است.

برخی از فقهای اهل سنت استفاده از چوب و خشت را برای پوشاندن لاحه مکروه دانسته اند

خرید سنگ لحد پرسی
تولید سنگ لحد – تولید نیوجرسی بتنی

همانطور که میدانید شرکت بتن سازه تهران تولیدکننده قطعات پیش ساخته بتنی مانند نیوجرسی و مینی نیوجرسی و دیوار بتنی پیش ساخته و … است.

از آنجا که سنگ مستطیلی نیز محصولی ساخته شده از بتن است شرکت بتن سازه تهران اقدام به تولید آن میکند و یکی از باکیفیت ترین سنگ های مستطیلی را میتوانید در محصولات این شرکت جستجو کنید.

برای اطلاعات بیشتر درمورد ابعاد سنگ مستطیلی و خرید آن با شماره 09120912996 تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید