شرکت بتن سازه تهران

داکت بتنی

داکت بتنی
24ژانویه

داکت بتنی و توضیح کامل درباره این محصول

خلاصه محتوا :

در این مقاله سعی داریم به معرفی سازه های بتنی از پیش ساخته شده و انواع داکت بتنی و دال بتنی ها بپردازیم، سازه هایی که کار اجرا را بسیار سریع، به صرفه و راحت تر کرده، اطمینان ساخت را بالا برده و امکان سهولت تعمیر و نگهداری سازه ها را فراهم نموده است.

بتن سازه تهران عرضه کننده داکت بتنی با قیمت مناسب
در اکثر پروژه‌های ساختمانی استفاده از کانال ها و سازه‌های از پیش ‌ساخته شده اهمیت بسیاری داشته و دارند. از جمله این سازه‌های از پیش‌ساخته شده، که بسیار پرکاربرد هستند، داکت بتنی می‌باشد. بسیاری از مشکلاتی که در پروژه‌های راه‌سازی، ساخت تاسیسات پل‌ها و زیرگذرها وجود دارد، با استفاده از این سازه مرتفع و برطرف گردیده اند. سهولت اجرای این داکت ها و استحکام بسیار بالای آنها و همچنین تنوع بی نظیری که در تولید این داکت های بتنی وجود دارد، سبب شده است که کاربرد بسیار چشمگیری در بین انواع سازه‌های از پیش ساخته شده داشته باشند. شرکت ما، به‌عنوان یکی از مراکز و فروشگاه‌های عرضه کننده‌ انواع سازه‌های ازپیش‌ساخته شده، در نظر دارد که داکت بتنی خود را از طریق وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی معرفی کرده و به‌صورت آنلاین و حضوری به فروش برساند. این داکت ها از جنس بسیار مقاوم، محکم و از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و برای هر کاربردی در دسترس خریداران قرار می‌گیرند.

انواع داکت بتنی


داکت به دلیل استحکام و دیواره‌های محکمی که دارد، در بخش‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اصولاً به‌عنوان کانال‌های بتنی به‌صورت زیرزمینی و یا دیواری اجرا می شوند، از جمله داکت تاسیسات که در انجام پروژه های راه اندازی، تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی، لوله‌کشی آب و فاضلاب، برق، گاز و تلفن پرکاربرد هستند.
با توجه به همه این کاربردها، داکت پیش ساخته در انواع مختلفی تولید شده و در فروشگاه ها به فروش رسیده و یا از طریق شرکت های مجری در محل قالب گیری شده و اجرا می شوند، از جمله u باکس، جوی آب بتنی پیش ساخته، دال بتنی و … . هرکدام از این داکت های بتنی با توجه به شکل ساختاری، در بخش‌های مختلف قابل استفاده هستند.

داکت بتنی
داکت بتنی

u باکس از پیش ساخته شده برای کانال آب به همراه درپوش داکت مخصوص
u باکس‌ها برای هدایت جریان آب سطحی یا در زیرساخت‌های تاسیسات برای سیم‌کشی بسیار مناسب هستند، چرا که در کف خود شیارهایی دارند که سیم‌ها به‌خوبی در داخل آن‌ها قرار گرفته و با عایق بندی و پوشش دهی و به کاربردن درپوش داکت بتنی به سرعت و با سهولت اجرا می شوند.
جوی آب بتنی پیش‌ساخته در بخش‌ کشاورزی نقش مهم و پرکاربردی دارد، در جایی‌که آب عبور کرده و نیاز استکه جذب آب به حداقل و سرعت و فشار عبور آن به حداکثر ممکن برسد، انتخاب این سازه ها بهترین گزینه خواهد بود.
دال بتن‌ها، نوعی سقف یا کف پوش هستند که به‌صورت یکپارچه بوده و از بتن و فولاد ساخته می شوند. در پروژه های ساخت و ساز مختلف از جمله: ساخت عرشه، پل های روگذر ماشین رو، کف‌سازی ها و ساخت سقف‌ ساختمان از آن ها استفاده می‌شود.

در آماده سازی دال بتن از بتن و میل‌گردهای فولادی یا پلاستیکی به کار گرفته می‌شود و به همین دلیل از ضخامت، استحکام و مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند.


از دیگر داکت ها از پیش‌ساخته، می‌توان به درپوش کانال بتنی اشاره کرد که از قالب گیری بتن به همراه میل گرد تهیه شده و دسته ای بر روی تعبیه می شود، که به عنوان درپوش کانال آب و یا u باکس ها استفاده می شوند.
دریچه بازدید ارت نیز به عنوان سازه های از پیش ساخته شده، آماده و در دسترس قرار می گیرند، که تکمیل کننده سیستم ارتینگ بوده و در انتهای کار روی بخش بالایی چاه یا لوله کشی آب قرار گرفته و اتصال دهنده سیم ارت به شیشه ارت است.

نمونه ای از منهول بتن و دریچه منهول
از دیگر محصولات که به‌ عنوان داکت بتنی ساخته می‌شود، منهول بتنی و دریچه منهول است که در ساخت سیستم آب و فاضلاب شهری و سیستم‌های انتقال دهنده آب به کار می رود. البته در حفر چاه نیز از منهول بتنی به عنوان دیواره استفاده می‌گردد.

بیشتر بخوانید: انواع سنگدال بتنی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.