تلفن:

02177839766- 09120912996

ایمیل:

betontehran1@gmail.com

آدرس:

تهران اتوبان تهران ساوه بعد از ورودي احمد آباد مستوفي ٢ كيلومتر جلوتر شركت بتن سازه تهران

عرضه کننده داکت بتنی با قیمت مناسب

عرضه کننده داکت بتنی با قیمت مناسب
04بهمن

خلاصه محتوا :

در این مقاله سعی داریم به معرفی سازه های بتنی از پیش ساخته شده و انواع داکت بتنی و دال بتنی ها بپردازیم، سازه هایی که کار اجرا را بسیار سریع، به صرفه و راحت تر کرده، اطمینان ساخت را بالا برده و امکان سهولت تعمیر و نگهداری سازه ها را فراهم نموده است.

بتن سازه تهران عرضه کننده داکت بتنی با قیمت مناسب
در اکثر پروژه‌های ساختمانی استفاده از کانال ها و سازه‌های از پیش ‌ساخته شده اهمیت بسیاری داشته و دارند. از جمله این سازه‌های از پیش‌ساخته شده، که بسیار پرکاربرد هستند، داکت بتنی می‌باشد. بسیاری از مشکلاتی که در پروژه‌های راه‌سازی، ساخت تاسیسات پل‌ها و زیرگذرها وجود دارد، با استفاده از این سازه مرتفع و برطرف گردیده اند. سهولت اجرای این داکت ها و استحکام بسیار بالای آنها و همچنین تنوع بی نظیری که در تولید این داکت های بتنی وجود دارد، سبب شده است که کاربرد بسیار چشمگیری در بین انواع سازه‌های از پیش ساخته شده داشته باشند. شرکت ما، به‌عنوان یکی از مراکز و فروشگاه‌های عرضه کننده‌ انواع سازه‌های ازپیش‌ساخته شده، در نظر دارد که داکت بتنی خود را از طریق وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی معرفی کرده و به‌صورت آنلاین و حضوری به فروش برساند. این داکت ها از جنس بسیار مقاوم، محکم و از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و برای هر کاربردی در دسترس خریداران قرار می‌گیرند.

انواع داکت بتنی
داکت بتنی به دلیل استحکام و دیواره‌های محکمی که دارد، در بخش‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اصولاً به‌عنوان کانال‌های بتنی به‌صورت زیرزمینی و یا دیواری اجرا می شوند، از جمله داکت بتنی تاسیسات که در انجام پروژه های راه اندازی، تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی، لوله‌کشی آب و فاضلاب، برق، گاز و تلفن پرکاربرد هستند.
با توجه به همه این کاربردها، داکت بتنی پیش ساخته در انواع مختلفی تولید شده و در فروشگاه ها به فروش رسیده و یا از طریق شرکت های مجری در محل قالب گیری شده و اجرا می شوند، از جمله u باکس، جوی آب بتنی پیش ساخته، دال بتنی و … . هرکدام از این داکت های بتنی با توجه به شکل ساختاری، در بخش‌های مختلف قابل استفاده هستند.

u باکس از پیش ساخته شده برای کانال آب به همراه درپوش داکت بتنی مخصوص

u باکس از پیش ساخته شده برای کانال آب به همراه درپوش داکت بتنی مخصوص
u باکس‌ها برای هدایت جریان آب سطحی یا در زیرساخت‌های تاسیسات برای سیم‌کشی بسیار مناسب هستند، چرا که در کف خود شیارهایی دارند که سیم‌ها به‌خوبی در داخل آن‌ها قرار گرفته و با عایق بندی و پوشش دهی و به کاربردن درپوش داکت بتنی به سرعت و با سهولت اجرا می شوند.
جوی آب بتنی پیش‌ساخته در بخش‌ کشاورزی نقش مهم و پرکاربردی دارد، در جایی‌که آب عبور کرده و نیاز است که جذب آب به حداقل و سرعت و فشار عبور آن به حداکثر ممکن برسد، انتخاب این سازه ها بهترین گزینه خواهد بود.
دال بتن‌ها، نوعی سقف یا کف پوش هستند که به‌صورت یکپارچه بوده و از بتن و فولاد ساخته می شوند. در پروژه های ساخت و ساز مختلف از جمله: ساخت عرشه، پل های روگذر ماشین رو، کف‌سازی ها و ساخت سقف‌ ساختمان از آن ها استفاده می‌شود. در آماده سازی دال بتن از بتن و میل‌گردهای فولادی یا پلاستیکی به کار گرفته می‌شود و به همین دلیل از ضخامت، استحکام و مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند.
از دیگر داکت های بتنی از پیش‌ساخته، می‌توان به درپوش کانال بتنی اشاره کرد که از قالب گیری بتن به همراه میل گرد تهیه شده و دسته ای بر روی تعبیه می شود، که به عنوان درپوش کانال آب و یا u باکس ها استفاده می شوند.
دریچه بازدید ارت نیز به عنوان سازه های از پیش ساخته شده، آماده و در دسترس قرار می گیرند، که تکمیل کننده سیستم ارتینگ بوده و در انتهای کار روی بخش بالایی چاه یا لوله کشی آب قرار گرفته و اتصال دهنده سیم ارت به شیشه ارت است.

نمونه ای از منهول بتن و دریچه منهول
از دیگر محصولات که به‌ عنوان داکت بتنی ساخته می‌شود، منهول بتنی و دریچه منهول است که در ساخت سیستم آب و فاضلاب شهری و سیستم‌های انتقال دهنده آب به کار می رود. البته در حفر چاه نیز از منهول بتنی به عنوان دیواره استفاده می‌گردد.


انواع دال بتنی
دال بتن ها امروزه تنوع و کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند و به دلیل آنکه در ساخت آن‌ها از میل‌گرد استفاده می‌شود، آن ها را به سازه‌های یکپارچه ای با استحکام و کاربرد بالا تبدیل کرده است. انواع دال‌ بتن به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

 • دال یک‌طرفه روی تیر سقف: برای احداث این مدل دال یک‌طرفه، قالب‌گیری در محل و بر روی سقف انجام می‌گیرد و بعد از تثبیت قالب و میل‌گردگذاری و انجام استحکامات لازم، در نهایت بتن ریزی انجام‌گرفته و کار با خشک شدن آن به اتمام می رسد.
 • دال لانه‌زنبوری یا دال مشبک: این نوع دال بتنی از شبکه‌های مربع مربع در کنار هم تشکیل‌شده که کناره‌های آن ضخامت بیشتری دارند. فرآیند تولید دال بتنی به این صورت است که قالب‌ها آماده‌شده، شبکه‌های تیرچه آهنی و حفاظ بین آنها قرار گرفته، بتن داخل آن ریخته‌شده و مستحکم می‌شود.
 • صفحات هموار: یک مدل دیگر از دال بتنی است که هم به‌صورت یک‌طرفه و هم دو طرفه ساخته می‌شود، ضخامت چندانی نداشته و با یک چارچوب ساده و بتن‌ریزی معمولی آماده می گردد. این مدل دال بتنی، چارچوب بسیار کم هزینه ای داشته و به‌سرعت راه‌اندازی می‌شود.
 • دال دوطرفه روی تیر سقف: این نوع سقف، ساختاری شبیه ساختار دال یک‌طرفه داشته با این تفاوت که به چارچوب بیشتری احتیاج دارد، چرا که از هر چهار طرف متصل و حمایت می شود، اما به‌مراتب از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به دال یک طرفه برخوردار بوده، دچار انحنا و خمیدگی نشده و با استفاده از چارچوب بیشتری قالب‌گیری و آماده می‌شود.

نمونه ای از دال مشبک کار شده در سقف

نمونه ای از دال مشبک کار شده در سقف
 • دال بتنی بادوام: در ساخت این مدل دال بتنی از آجر مقاوم استفاده می‌شود، وزن و تحمل وزن بالایی داشته و از ضخامت بیشتری نیز در مقایسه با دیگر دال بتنی ها برخوردار است. فرآیند ساخت این نوع دال شامل نصب چهارچوب، قرار گرفتن آجرها، قرار دادن استحکام در بین آجرها، قرار دادن شبکه آهنی و مفتول سیمی و در نهایت بتن‌ریزی می باشد. از این نوع دال بتنی در مناطق گرمسیر که نیاز به دوام بیشتر سازه‌ها وجود دارد از جمله دبی یا چین به بسیار استفاده می‌شود.
 • دال بتنی حباب دار: در تهیه این مدل از دال، ابتدا حباب‌های پلاستیکی قرار گرفته‌شده، استحکام بین حباب‌ها و قالب‌های پلاستیک قرار گرفته و سپس بتن روی آن‌ها ریخته می‌شود در این حالت به خاطر آنکه از بتون کمتری استفاده می شود، هم به محیط زیست ضرر کمتری وارد می شود و هم وزن آن بسیار پایین می‌باشد.
 • و …
  تعداد دسته بندی های دال بتنی بسیار متنوع و زیاد هستند و در این محتوا تنها به بخشی از آن ها اشاره شد.
 • بیشتر بخوانید:
 • بلوک سیمانی